Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

SAMANDAĞ SAHİLİNDE BİLGİLENDİRME LEVHALARI YERLEŞTİRİLDİ

RİP Akıntısı Nedir ve Neden Tehlikelidir?

Haber Giriş Tarihi: 07.07.2018 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.flashgazetesi.net/
SAMANDAĞ SAHİLİNDE BİLGİLENDİRME LEVHALARI YERLEŞTİRİLDİ
Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından Samandağ Çevlik -Deniz ve Meydan Mahallesi'nde boğulmalara karşı halkı bilgilendirici ve uyarıcı levhalar yerleştirildi.

Havaların iyice ısınması ile boğulma olaylarının önüne geçmek amacıyla RİP Akıntısı ile ilgili deniz kenarlarına eğitici ve uyarıcı levhalar asıldı.  

Denizde boğulmaları engellemek ve vatandaşları bilinçlendirmek suretiyle Deniz, Çevlik ve Meydan Mahallelerinde plaja tabela konulduğunu ve her tabelanın ayrı bir bilgilendirme taşıdığını söyleyen Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürü Önder Şimşek; “ sahilimizde çokça görülen RİP akıntısı ile ilgili ilçemiz kıyı bölgelerine vatandaşlarımızın daha duyarlı olması için bilgilendirici levhalar yerleştirdik.” dedi.

RİP Akıntısı Nedir ve Neden Tehlikelidir?


Kıyıya ulaşan dalgaların, aynı tepkiyle geri dönmesidir. Burada kıyıya ulaşan dalga ne kadar güçlüyse geri dönmesi de o kadar güçlü olur.

Rip akıntısı sığ yerde yüzen bir kişiyi aniden denizin derin noktalarına çekebilir. Bu çekme esnasında kişi panik yaptığı için de boğulma vakaları görülür. Bu akıntılar profesyonel yüzücülerin bile karşı koyamayacağı kadar güçlüdür.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.