Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

SAVAŞ: HATAY’A SAHİP ÇIKMAK MİLLİ MESELEDİR

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya’da gençlerle buluştu. Görüşmede, ilk olarak 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden vatandaşlar ve tüm şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu.

Haber Giriş Tarihi: 29.01.2024 14:05
Haber Güncellenme Tarihi: 29.01.2024 14:05
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.flashgazetesi.net/
SAVAŞ: HATAY’A SAHİP ÇIKMAK MİLLİ MESELEDİR

Depremin ardından şehrin çok ciddi yaralar aldığını ifade eden Başkan Savaş, Hataylıların her zaman çok güçlü olduğunu ve gençlerin de destekleri ile zor günleri aşacaklarını söyledi.

“HATAY’IN BİR VE BÜTÜN OLMASI LAZIM”

Depremden bu yana şehri hiç terk etmediklerini de vurgulayan Savaş,” Hatay yerle bir oldu. Arkadaşlarımız ile birlikte depremin ilk sabahından itibaren lojistik destek sağladık. 10. Günden itibaren de Hatay’ı nasıl yapılandırabiliriz diye çalışıyoruz. Bu seçim A partisi veya B partisi seçimi değil. Kim daha sağlıklı şehre sahip çıkarsa, bütün renkleri Türk bayrağı altında birleştirici rol oynarsa, gelecekle ilgili gençleri kaygıdan uzak umutlandıracak proje yaparsa bunun seçimi. Bu seçim Türk Bayrağı altında yüzü Ankara’ya dönük birlik seçimidir. Çiftçinin durumuna bakacaksınız 22 yıl önceki durumu nedir şimdiki durumu nedir diye. Hukuk sistemindeki biten mahkemeler nasıl bitip bitmediğine bakacaksınız. Eğitimin gidişatına bakacaksınız. Alım gücü ve enflasyon düştü mü ona bakacaksınız. Her seçim vaat verilip o vaat yerine getirildi mi ona bakacaksınız. Hatay 22 yıl önce daha mı mutluydu ona bakacaksınız. Hatay’ın bir ve bütün olması lazım. Sizinle yol alacak ve Türk bayrağına aşık bir insana ihtiyaç var. Geçmiş ve bugüne bakarsanız gelecekle ilgili 31 Mart’ta daha sağlıklı karar verirsiniz” açıklamalarında

bulundu.

“HATAY HERKESİN GÖZÜNÜN OLDUĞU BİR YER”

Hatay’ın demografik yapısının önemine değinerek Hatay’ın yeniden ayağa kalkması için var gücüyle çalıştıklarını ifade eden Başkan Savaş, “ Hatay’ın toprakları atalarımızın ve dedelerimizin alın teri ve kanıyla yoğruldu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Hatay’ın kurtuluşunda tüm desteği verdi. Anadolu’nun mücadelesi daha kısaydı ama Hatay yirmi yıl kurtuluş mücadelesi verdi. Hatay herkesin gözünün olduğu bir yer. Stratejik önemi büyük. Burası devlet için ekonomik ve strateji açısından güç ifade ediyor. Hatay'daki tüm renkler rabbimin emaneti, din, mezhep, etnik özellikleri ile Atatürk Hatay'ı Türkiye Cumhuriyetine emanet etti. Hatay'daki tüm renklerimize; din, mezhep, dil, etnik farklılık özellikleriyle Atatürk’ün mirasına, sizlerin verdiği güçle birlikte sahip çıkacağız. Gençlerimize her zaman güveniyoruz” dedi.

İş insanı Mustafa Sözer de Hatay’da yıllarca kardeşçe yaşamaya katkı sağlayarak hiçbir ayırım yapmadan hizmet eden Başkan Savaş’a teşekkür ederek, çalışmalarını desteklediklerini belirtti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.