Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Türkiye’de ilk kez Arsuz’da yapılacak..

Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Türkiye genelinde ilk kez ‘1.Gastroarsuz Liseler arası ve bölgesel yemek yarışması’ düzenleniyor.

Haber Giriş Tarihi: 10.03.2020 21:09
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.flashgazetesi.net/
Türkiye’de ilk kez Arsuz’da yapılacak..
 Okul Müdürü Yusuf Kurtar ve Yiyecek-İçecek hizmetleri bölümü öğrencileriyle birlikte İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Okul Aile Birliği Başkanı Ali Çapa, yarışmanın son başvuru tarihinin 20 Mart olduğunu belirterek, şu bilgileri verdi:

‘’10-12 Nisan 2020 tarihlerinde yapacağımız yarışmaya katılmak için çok büyük bir ilgi var. 10 Nisan’daki 1.etapda Liselerarası en iyi ekip, en iyi ana yemek, en iyi tatlı tabağı ve en iyi şerbet yarışmaları yapılacaktır. 11 Nisan’daki 2.etapda Yöresel ana yemek, içli köfte ve künefe yarışmaları düzenlenecektir. Yarışmada dereceye gireceklere ödül ve plaket verilecektir. Türkiye’de bulunan tüm liselere açık yarışmamızın amacı A-Mutfak sanatları alanında eğitim gören gençlerin çalışmalarını desteklemek, geliştirmek ve değerlendirmek. B-Türk Mutfağı yemeklerinin zenginliğini vurgulayarak günümüzün talepleri ve yaşam koşulları doğrultusunda geliştirilmesine katkı sağlamak. C-Mutfağı sevdirmek, aynı alanda eğitim veren ulusal eğitim kurumlarının arasında iletişim sağlamak.’’

Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile Tekirdağ’dan Hakkari’ye kadar tüm okullara yarışma hakkında bilgi verildiğini, katılmak  isteyen pek çok okulun olduğunu belirten Ali Çapa, böyle bir yarışmanın Türkiye’de ilk kez yapılacağını tekrarladı. Çapa, okul öğrencilerinin farklı zamanlarda farklı illerde yapılan 3 ayrı yemek yarışmasında ilk 3 dereceye girmeyi başardığını da ifade etti.

İGC Başkanı Veysel Cıncık, okul yöneticilerini de, aile birliği başkanını da öğrencileri de hem yarışma hem de gayretleri nedeniyle kutladı. Cıncık, basın olarak bu yarışmayı her şekilde destekleyeceklerini belirtti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.